Karetta karettaları veya yeşil deniz kaplumbağaları ile yapılan su altı dalışları ve geniş çeşitlilikteki kuşların yaşamını incelemek için bir dürbünle safir gökyüzüne bakınmak gibi fırsatlar sunan harika bir Akdeniz biyoçeşitliğinin cümbüşü.

Written By :

Category :

Luxury

Posted On :

Share This :

Kuzey Kıbrıs, bir sonraki öğünleri için fırsat kollayan avcı kartallardan, şahinlerden, doğanlardan kaçmak için zekalarını kullanması gereken binlerce kuşun göç yolunun çakıştığı noktadır. Gökyüzüne bakıldığında ortaya çıkan bu manzara tam anlamıyla nefes kesicidir.

Karada ise ufak ev kartalları ve kırlangıçlar bir meşe veya zeytin ağacında ya da farklı kilise veya katedrallerin avlularında bir süre dinlenebilirler.

Gazimagusa’da dini amaçlarla kullanılan bir mekânın bahçesinde MS. 1220 yılında dikilmiş bir çınarı andıran incir ağacı bulunmaktadır ve Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan en eski canlı olduğu rivayetleri dolaşmaktadır. Yetişen 1500 bitki türüyle, özellikle bahar mevsiminde tıpkı rengarenk bir battaniye gibi şehri örten bitki örtüsüyle fotoğraf gibi bir manzarası bulunmaktadır.

Özellikle Alevkaya’da ve Girne’de dağların zirvelerinde can bulan yakut kırmızısı medoş laleler ve göz dolduran orkideler, hem övünç hem sevinç kaynağı oluşturmaktadır.

Kuzeydoğudaki Kıbrıs eşekleri, bozulmamış Karpaz Yerleşkesi üzerinde özgürce dolaşmaktadır. Alagadi ve Akdeniz kumsallarının yanı sıra, altın kumlar birçok deniz kaplumbağasının nadir yuvalanma alanları arasındalar.

Ready To Start New Project With Intrace?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.